Za jakość piany w dużej mierze odpowiada kosmetyk, z którego chcemy ją uzyskać. W przypadku golenia się na mokro, o wiele ważniejszy jest komfort i precyzja niż czas wyrobienia piany. Z tego powodu, pianki w aerozolu mogą nas zawieść. Bo, owszem - produkują błyskawiczną pianę, ale jest ona słabej jakości i w rzeczywistości, zamiast przyczyniać się do sprawnego ogolenia się, znacznie je utrudnia. Dlatego polecamy wyrabianie piany do golenia z tradycyjnego mydła lub kremu do golenia przy pomocy pędzla do golenia. Tak więc do wyrobienia perfekcyjnej piany potrzebujemy: kosmetyku czyli kremu lub mydła do golenia, narzędzi: miseczki lub kubka i pędzla do golenia oraz trochę wody. Wyrobienie idealnej piany wymaga trochę wprawy. Poniżej opisano symptomy, po których poznasz, że Twoja piana jest idealna (lub nie) i dowiesz się jak uniknąć częstych błędów podczas wyrabiania piany. Piana zbyt sucha to taka piana, której daleko jest do kremowej i gęstej konsystencji. Przez zbyt małą ilość wody na pędzlu, piana po wyrobieniu nie trzyma się włosia i w dużej części pozostaje w misce lub tyglu, utrudniając nanoszenie jej na twarz, a potem również i samo golenie. W trakcie golenia pianę bardzo ciężko spłukuje się z maszynki, a pozostawiona na twarzy szybko wysycha. Używanie zbyt suchej piany do golenia powoduje również podrażnienia skóry. Dyskomfort jest tutaj wyraźnie odczuwalny. ·
Jak wyrobić pianę do golenia z mydła?
Do wyrobienia piany do golenia z mydła będziemy potrzebować pędzla do golenia. Mydło do golenia to bowiem kosmetyk o zwartej, stałej strukturze, więc nie da się go bezpośrednio zastosować na zarost (choć istnieją również mydła do golenia w sztyfcie pozwalające na aplikację bezpośrednio na twarz). Najpierw więc trzeba wyrobić pianę. Jak to zrobić? Użycie mydła do golenia wymaga posiadania dobrej jakości pędzla do golenia o sprężystym włosiu – im twardsze mydło, tym bardziej sprężyste powinno być włosie. Ze względu na różnorodność mydeł (różnice w gęstości, składzie etc.), nie ma jednej recepty na uzyskanie dobrej piany. Najlepiej do wyrobienia piany użyć tygielka lub podobnego naczynia. Często mydła są sprzedawane w takich tygielkach i wtedy warto je wykorzystać do wyrobienia piany. Wyrabianie piany bezpośrednio na mydle sprawia, że zużywamy więcej kosmetyku. Najlepiej jest więc lekko mokrym pędzlem nabrać trochę mydła poprzez pocieranie, a następnie próbować wyrobić pianę pędzlem w tygielku. Jeśli piana nie chce się tworzyć – albo nabraliśmy zbyt mało mydła na pędzel, albo pędzel jest zbyt suchy i trzeba dodać odrobinę wody. Minie trochę czasu zanim dojdzie się w tej kwestii do perfekcji, więc póki co należy próbować i z większą ilością mydła i z bardziej wilgotnym pędzlem, mydła do golenia są zazwyczaj bardzo wydajne i starczają na dłużej więc nie trzeba aż tak bardzo martwić się o jednorazową ilość potrzebną do ogolenia się i śmiało eksperymentować z wyrabianiem aby uzyskać oczekiwany efekt bogatej piany.
Jak wyrobić pianę do golenia z kremu do golenia?
Krem do golenia to kosmetyk nieco łatwiejszy w generowaniu piany przez początkujących. Jego konsystencja pozwala nam na użycie mniejszej ilości wody, a i sam pędzel nie musi być tak sprężysty, jak przy mydle. Trzeba wziąć jednak pod uwagę to, czy mamy do czynienia z kremem bez pianowym czy jednak z takim, który generuje pianę. Ten pierwszy nadaje się bowiem do bezpośredniego nałożenia na twarz i nie wymaga użycia pędzla, bo można go nałożyć rękami. Skupmy się jednak na bardziej klasycznym produkcie, jakim jest krem do golenia przy użyciu pędzla.
Pianę z takiego kremu możemy wyrobić na trzy sposoby: w naczyniu, na ręku, na twarzy. Najlepszym sposobem jest wyrabianie piany w naczyniu. Możemy kupić specjalną miseczkę lub wykorzystać np. filiżankę. W tym przypadku niewielką ilość kremu wyciskamy do naczynia i lekko wilgotnym pędzlem wyrabiamy pianę do momentu uzyskania pożądanej konsystencji. Jeśli krem nie jest w tubce a w tyglu, mokrym pędzlem nabieramy niewielką ilość i przenosimy do naczynia. Jeśli wyrabianie piany idzie opornie, można dodać kilka kropel wody. Innym sposobem jest wyrobienie piany na ręku. To podobny sposób, ale tu nie potrzebujemy żadnego naczynia, bo w tym przypadku jego rolę pełni wnętrze naszej dłoni. Trzecim sposobem jest wyrobienie piany pędzlem na twarzy. Wówczas nanosimy mokrym pędzlem odrobinę kremu na twarz i kolistymi ruchami rozprowadzamy go po zaroście, jednocześnie próbując wygenerować pianę. To najmniej doskonały sposób, bo wyrobienie idealnej piany jest tutaj utrudnione. Nie jest to też metoda dla osób o wrażliwej skórze, bo przy takim wyrabianiu piany, skóra otrzymuje intensywny masaż. Są jednak mężczyźni, którzy właśnie ze względu na masowanie twarzy, wolą w ten sposób się golić. Choć przy tej metodzie należy nie dociskać zbyt mocno pędzla do twarzy, zwłaszcza jeśli to pędzel z włosia borsuka gdyż nadmierny nacisk może powodować uszkodzenie delikatnego włosia, tak więc masujemy kolistymi ruchami ale z wyczuciem, nie zbyt mocno.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz